Zespół

Tax & Art

Wojciech Pietrasiewicz

DORADCA PODATKOWY, PRAWNIK

Moja praktyka obejmuje bieżące doradztwo podatkowe na rzecz klientów przede wszystkim w branży nieruchomościowej, rozrywkowej, informatycznej, finansowej i kulturalnej, doradztwo transakcyjne oraz reprezentację klientów w sporach z organami podatkowymi. Jestem autorem blogów ?Kulturalnie o podatkach? oraz ?Kontrola podatkowa w firmie?.

Doświadczenie: Zajmuję się podatkami od ponad 15 lat. W 2005 r. uzyskałem uprawnienia doradcy podatkowego. Przez kilkanaście lat współpracowałem z renomowanymi kancelariami (Baker & McKenzie, Allen & Overy). Byłem tam odpowiedzialny za doradztwo w zakresie podatkowych aspektów transakcji M&A, transakcji kapitałowych oraz transakcji w zakresie obrotu nieruchomościami. Wielokrotnie reprezentowałem klientów z różnych branż w postępowaniach kontrolnych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Od początku działalności w ramach Tax & Art współpracuję z największymi instytucjami kultury oraz podmiotami z branży rozrywkowej wspierając je w bieżących sprawach podatkowych.

W międzynarodowym rankingu Tax Controversy Leaders 2015, 2017 i 2018 oraz 2020 zostałem uznany za jednego z wiodących doradców podatkowych w zakresie sporów z organami podatkowymi. W tym samym rankingu zostałem także wyróżniony w kategorii Indirect Tax Leaders 2018 i 2020.  Zostałem również doceniony przez Ranking Chambers Europe w 2016 w kategorii Tax. Jestem członkiem International Fiscal Association (IFA).

Jestem zapalonym biegaczem i fanem gier zespołowych. W wolnych chwilach czytam książki historyczne dotyczące Polski średniowiecznej, literaturę z zakresu psychologii ekonomicznej oraz polskie kryminały.

https://taxandart.pl/wp-content/uploads/2021/10/logo-1.png
ul. Willowa 11 lok. 2, 00-790, Warszawa

Obserwuj nas:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tax & Art to rezultat naszych kilkunastoletnich doświadczeń współpracy z klientami z różnych branż i poszukiwania formuły, która będzie odpowiadała potrzebom naszych klientów

REALIZACJA: IBIF.PL